čtvrtek 19. ledna 2012

Nextcomic postcard exhibition

Pohlednice pro Linec. Tamější komiksový festival Nextcomic plánuje výstavu originálních obrázků-pohlednic na téma Home sweet home, ke které přizval spoustu kreslířů.Výstavu pořádá Atelierhaus Salzamt, v jehož  krásných prostorách na nábřeží Dunaje bude nainstalovaná. Vybrané kousky pak vyjdou v katalogu.
Čtvrtý ročník festivalu Nextcomic se koná od 15. do 23. března 2012 na 25 místech v Linci i v městech Wels a Hagenberg.

sobota 7. ledna 2012

Nový komiks pro SAD

Příští týden snad dokončím sedm stránek prvního dílu nového detektivního komiksu z divadelního prostředí, který bude vycházet v dvouměsíčníku Svět a divadlo (SAD). Tamtéž před několika lety vyšla i moje Tylova hlídka, která později zabloudila taky do Aarghu!, Stripburgeru a italského časopisu Black. Hrdiny Tylovy hlídky jsem si velmi oblíbila a už se mi po nich stýskalo. Rozhodla jsem se proto některé z nich znovu obsadit, v čele s Ditou Oulibskou, nesmlouvavou divadelní kritičkou.
Komiks se bude jmenovat NA ODSTŘEL.

pondělí 2. ledna 2012

Lednové zprávy

Již po páté bude Asociace Artemisia vyhlašovat vítězku ceny Prix Artemisia. Můj komiks Divoši (Les Sauvages) byl spolu s dalšími deseti komiksy také nominován. Cena má ocenit ženské autorky, ve Francii je jich sice docela dost, ale stále mnohem míň než mužských autorů. Na stránkách Actuabd.com se rozvinula debata o tom, zda se jedná o nepřípustnou pozitivní diskriminaci anebo je to chvályhodná snaha povzbudit komiksářky a upozornit čtenáře na jejich knihy, které přinášejí do komiksového světa nová témata a ženský pohled na svět.
O vítězce se rozhodne 9. ledna a cena bude vyhlášena 10. ledna  v 18,30h v knihkupectví La Hune (Librairie La Hune, 170 Boulevard Saint-Germain, Paris), které je shodou okolností jen malý kousek od Českého centra. Nominované knihy tam budou vystaveny od 4. do 12. ledna.

Aktualizace: Vítězkou Ceny Artemisie je Claire Braud s albem Mambo. Gratuluji!

Letos se chystám se a těším po pěti letech opět na festival do Angoulême, kde budu mít autogramiády u stánku Actes Sud/Éditions de lÁn 2.
Mes horaires de dédicaces au festival d´Angoulême:
jeudi 26.1 - 16:00 -18:00
vendredi 27.1.- 14:00 - 15:30 et 17:30 - 19:00
samedi 28.1.- 10:00 - 11:00 et 15:30 - 17:00
dimanche 29.1.- 10:30 -12:00

Vous pouvez me trouver chez Actes sud/Éditions de l´An 2, dans le Forum de noveau monde, stand No.27, Champs de Mars.
Fotografie Tomáše Nováka, který fotí hosty Radiožurnálu pro svou internetovou galerii.
Koncem října tam se mnou mluvil obdivuhodně pohotový a milý Václav Žmolík.